Уенбърг бележи в прод. време, Рейнджърс изпреварва Пантърс с 5-4, за да поведе във финалите на Изток
AP News | 2024-05-26 | 00:49:04

ИЗГРЕВ, Флорида (АП) — Алекс Уенбърг отрази гол в 5:35 в продължението и Ню Йорк Рейнджърс си върнаха домакинството -предимство на лед във финалите на Източната конференция с победа с 5-4 над Флорида Пантърс в мач 3 в неделя.

Райън Линдгрен отправи удар от лявата точка, а Венберг — пред мрежата на Флорида — го пренасочи покрай Сергей Бобровски, за да даде преднина на Рейнджърс с 2-1 в серията.

Игор Шестеркин направи 34 спирания, докато Алексис Лафрениер вкара два гола, а Баркли Гудроу продължи изненадващия си плейофен бараж с още два гола за Рейнджърс.

Сам Райнхарт имаше два гола за пауърплей, докато Александър Барков и Густав Форслинг също отбелязаха за Пантерите, които ще бъдат домакини на мач 4 във вторник вечер. Бобровски спря 18 изстрела за Флорида, която загуби последователни мачове за първи път в тези плейофи – и двата в OT.

Ню Йорк водеше с 4-2 в третия мач. Рейнджърс имаше 26-0-1 този сезон в неделя в мачове, в които водеха с два или повече гола до 20 минути до края.

Пантерите не бяха обезпокоени – резултатът беше равен 13:02 .

Барков и Форслинг вкараха в разлика от по-малко от две минути в третата, за да изтрият този дефицит от два гола, а Флорида хвана пробив – десният пробив – при 7:34 оставащи, когато Барков първоначално беше извикан за висок стик, който щеше да даде на Рейнджърс 4-минутна мощна игра. Но след преглед беше установено, че Мика Зибанеджад е бил ударен със собствената си пръчка и дузпата на Барков излезе от дъската.

Оттам нататък останалата част от регулацията беше, в зависимост от гледната точка, или всички Panthers, или всички Shesterkin.

През последните 8:10 на третия НХЛ отчете 24 опита за удари – всички от Флорида, докато Пантерите току-що отприщиха бараж на Шестеркин. От 24 опита за удар, само шест бяха към вратата и трябваше да бъдат спасени; девет бяха блокирани, осем пропуснаха и един удари гредата.

Нито един не намери вратата и отборите стигнаха до продължения.

Вероятно отдавна забравено до финала беше дивото начало, пълен обрат на начина, по който преминаха първите два мача в Медисън Скуеър Гардън, когато Бобровски даде два гола и Шестеркин даде два гола – без автогол и празен гол netter — за 134 минути игра.

Неделята беше различна. След 15 минути резултатът беше 2-2.

Рейнхарт откри резултата, Лафрениер и Гудроу отбелязаха с разлика от 25 секунди – петата най-бърза двойка голове в историята на плейофите на Рейнджърс – за аванс от 2-1 на Ню Йорк. Райнхарт изравни по-късно в първия гол при гол, много подобен на неговия първи, бекхендър, който той вдигна покрай Шестеркин от ниско ниво.

Лафрениер и Гудроу се изравниха отново във втория, Флорида отговори при третия. Но Рейнджърс удариха последни и сега са само на две победи от първото си гостуване на финала за Купа Стенли от 2014 г. насам.